Slapukų politika

Kas yra slapukai?


Slapukai yra maži tekstiniai failai, saugomi Jūsų įrenginio (pvz., kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės) naršyklėje, kai Jūs naršote interneto svetainėse. Apsilankius bet kurioje svetainėje, informacija gali būti išsaugoma ar atkuriama naršyklėje, pasinaudojus slapukus. Ši informacija gali būti apie jus, jūsų nuostatas, įrenginį ar naudojama siekiant padaryti, kad svetainė veiktų taip, kaip tikitės. Slapukai interneto svetainėms padeda rinkti ir analizuoti svetainės lankomumo statistiką, palaikyti ar pagerinti svetainės funkcionalumą, sustiprinti apsaugą ir t.t. Ši informacija paprastai tiesiogiai neidentifikuoja jūsų, bet ją pasitelkus gali būti teikiamos labiau suasmenintos tinklapio funkcijos. Šioje politikoje visos minėtos technologijos vadinamos „slapukais“.


Slapukų rūšys:


Slapukai gali būti pirmosios šalies ir trečiosios šalies:
Pirmosios šalies slapukai: tai yra mūsų pačių slapukai realizuojami šioje svetainėje, kurioje lankotės.
Trečiosios šalies slapukai: šiuos slapukus pateikia trečiosios šalys (pvz.: Google, Facebook, Mailchimp, Adform).

Taip pat slapukai skirstomi ir pagal jų funkcionalumą, t. y. griežtai privalomi, analitiniai, funkciniai, reklaminiai slapukai. Konkrečiai su šiais galite susipažinti spustelėję skirtingas kategorijų antraštes – čia rasite ne tik konkrečių slapukų bendrą aprašymą, tačiau ir kiekvieno slapuko panaudojimo paskirtį bei saugojimo terminus.


Kodėl naudojame slapukus?

Užtikrinti, kad mūsų svetainė veiktų taip, kaip ji turi veikti;
padidinti svetainės veikimo greitį ir saugumą;
nuolat tobulinti svetainę, kad jį būtų Jums dar patrauklesnė;
užsiimti veiksmingesne rinkodara.


Kaip valdyti slapukus

Galite pasirinkti neleisti naudoti slapukus, išskyrus griežtai būtinus slapukus. Spustelėję skirtingas kategorijų antraštes sužinosite daugiau ir galėsite pakeisti numatytuosius nustatymus kiekvienam slapukui atskirai.
Duomenų apsaugos pareigūnas


Jei turite klausimų, pastabų ar skundų dėl to, kaip mes renkame, naudojame ir saugome informaciją apie Jus, mūsų Duomenų apsaugos pareigūnas yra pasirengęs Jums padėti. Jeigu Jums reikia Banko Duomenų apsaugos pareigūno pagalbos, prašome susisiekti su juo el. paštu duomenuapsauga@sb.lt

Griežtai privalomi slapukai

Šių slapukų reikia, kad svetainė galėtų veikti, ir jų mūsų sistemose išjungti negalima. Jie paprastai nustatomi tik reaguojant į jūsų atliktus veiksmus, kurie prilygsta paslaugų prašymams, pavyzdžiui, privatumo nuostatų nustatymą, prisijungimą ar formų pildymą. Galite nustatyti, kad naršyklė blokuotų šiuos slapukus ar įspėtų apie juos, bet tokiu atveju kai kurios svetainės dalys gali neveikti.

Analitiniai slapukai

Šie slapukai suteikia galimybę skaičiuoti apsilankymus ir srauto šaltinius, taip galime įvertinti ir gerinti svetainės našumą. Jie padeda sužinoti, kurie puslapiai yra populiariausi, o kurie mažiausiai populiarūs, ir stebėti, kaip lankytojai juda svetainėje. Visa šiais slapukais surinkta informacija apibendrinama, todėl yra anonimiška. Jei neleisite šių slapukų, nežinosime, kada lankėtės mūsų svetainėje.

Pagal „Google“ funkcionalumus esame aktyvavę IP anonimiškumą, tad ES valstybėse narėse bei kitose EEE šalyse Jūsų IP adresą „Google“ sutrumpins iš anksto. Pilnas IP adresas bus perduodamas ir laikomas „Google“ serveryje JAV tik esant išimtinėms aplinkybėms.

Reklaminiai slapukai

Šiuos slapukus mūsų svetainėje nustato reklamavimo partneriai. Šios įmonės gali juos naudoti sudarydamos jūsų pomėgių profilį ir rodydamos jums aktualius skelbimus kitose svetainėse. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šių slapukų, negausite jums pritaikytų skelbimų kitose svetainėse.

Funkciniai slapukai

Funkciniai slapukai leidžia svetainei įsiminti Jūsų pasirinkimus ir pateikti patobulintų bei labiau Jūsų poreikiams pritaikytų funkcijų. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, pvz., tam tikro tinklalapio individualizavimą, taip pat kitais atvejais, pvz., kai žiūrite vaizdo įrašą ar mūsų tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse. Jei neleisite šių slapukų, kai kurios ar visos šios funkcijos gali neveikti tinkamai.

Keisti slapukų nustatymus

Nieko nepraleiskite!

Gaukite visas iniciatyvos naujienas tiesiai į savo el. paštą.